Olivové mýdlo

'Kde rostou olivovníky, tam je Midi'

Touto jednoduchou a jednoznačnou definicí charakterizoval franzouzský botanik Louis Emberger z univerzity Montpellier MIDI, domov olivovníku.
Jeho olej je základem 'Savon de Marseille', nejznámějšího francouzského mýdla s nejdelší tradicí. První pevné mýdlo na základě olivového oleje bylo vyráběno Araby a přes Itálii přišlo do francouzské Provence. V 'terre d'oliviers' se s těmito mýdly rozvinul čilý obchod. První manufaktura na výrobu slavného mýdla 'Savon de Marseille' byla založena v roce 1578 v Marseille rodinou Valentin. Na konci 19. století bylo jen v Marseille 90 výrobců mýdla.K výrobě mýdla se tehdy stejně jako dnes používal olivový olej (l'huile de grignon), palmový a kokosový olej.

S používáním cenově výhodnějších surovin, jako např. živočišných tuků, se na počátku 20. století vyvinula v ostatních evropských zemích silná konkurence. Dnes existuje ve Francii již pouze pět podniků, ve kterých se 'Savon de Marseille' vyrábí tradiční cestou. Naše olivová mýdla pocházejí od jednoho z posledních ručních vařičů mýdla.

Olivové mýdlo se vyrábí tak, že se několik dnů vaří ve velkém kotli, suší se na podlaze a poté se krájí nebo razí. Olivové mýdlo pěstí a hydratuje i velmi citlivou pokožku a doporučuje se především pro pokožku dětí a batolat a na alergickou pleť. Lze jej také používat na holení. Pracujete-li v oboru, kde je časté mytí rukou nutné, působí olivové mýdlo obzvlášť blahodárně. Mnohostrannost jeho použití je zřejmá též z toho, že se používá jako jemný prací prostředek nebo nastrouhané na vločky do praček - obzvlášť na vlnu a kojenecké prádlo. Přímá aplikace mýdla dohromady se studenou vodou navíc spolehlivě odstraňuje skvrny z prádla (mastnota, krev etc.)

Marseilleské mýdlo:

Tradiční francouzské mýdlo Savon de Marseille v klasickém tvaru kostky. Neobsahuje jakékoliv živočišné tuky, syntetické konzervační či vonné látky, antioxidanty a EDT:.

Savon de Marseille 300 g
Savon de Marseille 600 g
Savon de Marseille 600 g v dřevěné dárkové krabičce

Pro jednodušší použití se 600 g mýdlo krájí suchým “horkým” nožem (ponořoný na krátkou dobu do vařící vody) na čtvrky.

Olivové mýdlo:

Vyváženým podílem olivového a palmového oleje vzniká jemná pěna a pěstící účinek.Olivová mýdla obsahují éterické oleje v biokvalitě.

Olivové mýdlo Lemongras 100 g
Olivové mýdlo Lemongras 80 g (Crocodile de Nimes) - ve tvaru krokodýla

Olivová mýdla 150 g:
Olivové mýdlo s levandulí
Olivové mýdlo s rozmarýnou
Objednat v internetovém obchodě YinYang.cz - přírodní kosmetika